İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Stephen King’in Korkunç Palyaçosu Geri Döndü!

Korku kralı Stephen King’in yazımı dört yıl süren kitabından uyarlanan “IT” (O) filminin ikinci bölümü bu ay vizyona giriyor. Korkunç palyaço Pennywise, artık yetişkin olan yedi arkadaştan intikamını almak ve ulaşabildiği kadar çok insana zarar vermek için 27 yıl sonra Derry kasabasına geri dönüyor. Bu fantastik gerilimin sinema uyarlamasının çok başarılı olacağı su götürmez bir gerçek olsa da kitabın yeri başka elbette. Stephen King’in yalın anlatımıyla “IT” (O), Altın Kitaplar logosuyla okurlarını gerilim girdaplarına sürüklemeye devam ediyor.

Yazar Stephen King Hakkında

Stephen King, hepsi de dünya çapında çok satanlar listelerine girmiş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır.

Romanı 22/11/63, New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem / Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır.

Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Güzide Katkı Madalyası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.

Haber: Ecem Kodak

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code