İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tasarım Parkı Birbirinden Farklı İki Özel Sergi ile Yılı Tamamlıyor!

Rozita Kasuto ve Umut Demirgüç’ün “Her Telden Masallar” sergisi 2 Aralık-15 Aralık tarihleri arasında, James Thurman’ın kişisel solo sergisi olan “Thurmanite® ve Ötesi” ise 16 Aralık-31 Aralık tarihleri arasında Tasarım Parkı’nda ziyaret edilebilecek.

Kültür – sanat etkinliklerinin vazgeçilmez adresi Tasarım Parkı, 2023’ü iki sergi ile dolu dolu kapatmaya hazırlanıyor. Birbirinden özel sergiler “Her Telden Masallar” ve “Thurmanite® ve Ötesi” Aralık ayında Tasarım Parkı’nda sanatseverleri bekliyor.

Rozita Kasuto

“Her Telden Masallar” Tasarım Parkı’nda..

Mine sanatçıları Rozita Kasuto ve Umut Demirgüç ThurmanHer Telden Masallar” isimli ortak sergilerinde, masallardan ilham alarak ürettikleri eserleri Tasarım Parkı’nın büyüleyici konseptinde sergileyecek. 2 Aralık- 15 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergide, duvar objelerinden takıya kadar uzanan geniş bir yelpazeye yayılan eserler, bakır ve gümüş üzerine uygulanan sıcak mine tekniği kullanımıyla dikkat çekiyor.  

Son yirmi yıldır ABD ve Türkiye’de mine ve metal teknikleri üzerine üniversitelerde ve atölyelerde eğitimler veren Umut Demirgüç Thurman pek çok kişisel sergiler açmış ve grup sergilere katıldı. Rozita Kasuto ise 2010 yılında Cam Ocağı Vakfı’nda aldığı metal ve mine eğitimiyle mine sanatı ile tanışmasının ardından değişik kompozisyonları içeren panolarıyla yurt içi ve yurt dışında birçok sergide yer aldı.

Umut Demirgüç Thurman

Thurmanite® ve Ötesi

“Her Telden Masallar” sergisinin hemen ardından Tasarım Parkı’nın ikinci özel sergisi olan “Thurmanite® ve Ötesi” sergisi 16 Aralık-31 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.  James Thurman‘ın “Thurmanite® ve Ötesi” isimli kişisel sergisi, kendi geliştirdiği ve geri dönüşümlü kağıtlar ve reçineden oluşan tescilli Thurmanite® ile ürettiği eserlerden oluşuyor. Genel olarak obje, takı gibi fonksiyonel eserler üreten sanatçı, bu sergide ayrıca Cam Ocağı Vakfında Fulbright uzmanı olarak çalıştığı dönemde ürettiği cam objeleri de sanat severlerin beğenilerine sunuyor.

Tasarım Parkı’nın ev sahipliği yaptığı tüm sergi ve etkinlikleri aşağıdaki linkden takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/tasarimparki/

Tasarım Parkı Hakkında;   

2010 yılında kurulan Tasarım Parkı, Kadıköy Moda’da, tasarım ve sanatseverleri bir araya getirerek Anadolu Yakası’nın sanat ve tasarım etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. 2022 yılında Moda’daki yeni yerinde, sanatseverlerle farklı kurumları buluşturarak, tasarım, mimarlık, teknoloji ve yaratıcı disiplinler odaklı etkinlik ve atölye çalışmalarını gerçekleştiriyor. 2021 yılında Londra’da Design Park oluşumuyla da çalışmalarına başlayan Tasarım Parkı kurucusu Tasarımcı ve Y. İç Mimar Nursema Öztürk, sanat ve tasarım etkinliklerine yenilikçi bir bakış getirerek farklı kitleleri Tasarım Parkı’nda buluşturmaya devam ediyor.

Adres : Dr. Esat Işık cad. 100/A Moda – Kadıköy

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code