İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEVİTÖL Öğrencilerinden Muhteşem Yıl Sonu Konseri!

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü’nün geleneksel olarak düzenlediği yıl sonu konserinde, öğrenciler salonu dolduran konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı sayın Rona Yırcalı, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Şener Doğan, TEV bağışçıları ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşen konserde öğrenciler, aralarında Rachmaninoff, Vivaldi ve Brahms’ın da yer aldığı birçok kıymetli bestecinin eserlerini büyük bir ustalıkla icra ettiler. Öğrenciler aynı zamanda, bireysel performansları ve konserin kapanışında koro ile seslendirdikleri Dostluğa Davet isimli eserle de davetliler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen üstün yetenekli ve yüksek potansiyelli öğrencilerin bir arada yaşayıp eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) tarafından kurulan Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü, geleneksel yıl sonu konserini her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledi. 27 Mayıs Pazartesi akşamı TEVİTÖL’de gerçekleşen harika konsere, TEV Yönetim Kurulu Başkanı sayın Rona Yırcalı, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Şener Doğan, TEV bağışçıları ve çok sayıda davetli katıldı.

Solo performanslardan koroya özel gece

Müzik Bölümü öğrencilerinin müthiş sunumuyla başlayan konserde öğrenciler, aralarında Rachmaninoff, Vivaldi, Brahms’ın da yer aldığı bestecilerin eserlerini, solo ve duo (İkili) performans olarak çok yüksek bir seviyede seslendirdi.

TEVİTÖL Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencilerinin yıl sonu konserinin finalinde ise hafızalardan uzun süre silinmeyecek anlar yaşandı. Müziği Ali Kocatepe, düzenlemesi Masis Aram Gözbeke ait Dostluğa Davet isimli eseri seslendiren koro, davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Bu harika konserin kapanış konuşmasını TEVİTÖL Müzik Bölümü’nün kurucuları, dünyaca ünlü piyano sanatçıları Güher – Süher Pekinel kardeşler gerçekleştirdi. Öğrencilerinin büyük bir kısmının eserleri ezbere icra ettiğini belirten sayın Süher Pekinel, davetlilere ve sahne alan öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü Hakkında:

Güher & Süher Pekinel Müzik Bölümü, 2006 ve 2007 öğrenim yılında, TEVİTÖL öğrencilerinin ve yönetimin yoğun istekleri doğrultusunda hayata geçirilmiştir. Öğrenciler, Müzik Bölümü Kurucuları sayın Güher Pekinel ve sayın Süher Pekinel’in mentorluğu ve Müzik Bölümü Yöneticisi sayın Gökhan Orallı eşliğinde, konservatuarlarda öğretim görevlisi ve orkestra sanatçısı olan hocalarının desteği ve disiplinli bir çalışma ile enstrüman hakimiyetine ulaşmak üzere, müziğin yaratıcı ve ilham verici etkisi ile yetiştirilmektedir.

TEVİTÖL Hakkında:

Hem yatılı hemde karma olarak eğitim veren TEVİTÖL, 1993 tarihinde merhume sayın İnanç Türkeş’in anısını yaşatmak için İnanç Türkeş’in eşi merhum sayın Sezai Türkeş tarafından kurulmuş, ilk mezunlarını da 2000 yılında vermiştir. 2001 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından devralınarak Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adını alan okulda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrenciler bir arada yaşayıp eğitim görmeye devam etmektedir.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Türk Eğitim Vakfı’nın en önemli hedefi, insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek, en önemli yaklaşımı ise insanlarımızın, çağdaş Türkiye idealine ulaşabilmesi ve insanlığın gelişmesine katkı amacıyla olanaklarını yöneltecekleri ortamların hazırlanmasıdır. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. İki bini yeni öğrenci olmak üzere her yıl yedi bin öğrenciye burs sağlayan Türk Eğitim Vakfı, bu zamana kadar açtığı eğitim kurumları, öğrenci yurtları, toplum merkezi, çıraklık eğitim merkezi ve kütüphaneyle Türkiye’nin eğitim vakfı olmuştur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code