İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Torben Kuhlmann’ın Başyapıtı Türkçe’de!

Tüm dünyada tanınan ödüllü yazar ve çizer Torben Kuhlmann’dan okurları uzaya çıkaracak harika bir kitap! Armstrong: Maceraperest Farenin Ay’a Yolculuğu.

Bir fare için küçük, insanlık içinse büyük bir adım!

Uzun zaman önce, minik bir fare merak ve tutkuyla gökyüzünü gözlemlemeye başladı. Derken günün birinde uçmayı öğrendi ve yola çıktı. Peki sonra neler oldu?

Yazar ve çizer Torben Kuhlmann, bu kitabında Ay’a yolculuğu minik ve meraklı bir fare üzerinden gerçekçi resimlerle anlatıyor. Kendi evinden Ay’ı teleskopla gözlemleyen minik bir fare, oraya gitmeyi kafasına koyuyor ve kendine hem uzay kıyafeti hem de uzay mekiği hazırlamak üzere kolları sıvıyor. Bütün bunları yaparken zaman zaman başarısız oluyor, karşısına aşılması güç zorluklar çıkıyor, kimse onun başarabileceğine inanmıyor ama o asla pes etmiyor ve sonunda Ay’a ayak basıyor.

Çocuklara merak ve araştırma duygusu aşılayan bu kitap, onlara uzay ve tarihteki önemli bilim insanları hakkında bilgiler de veriyor.

Nefes kesici çizimlerle dolu bu hikâye, hayallerimizi gerçekleştirmek için kararlı olup asla pes etmememiz gerektiğini anlatırken, bir yandan da uzay tarihinin en önemli anlarına tanık olmamızı sağlıyor.


ARMSTRONG

Maceraperest Farenin Ay’a Yolculuğu

Yazar: Torben Kuhlmann

Almanca Aslından Çeviren: Su Akaydın

Editör: Yağmur Yavaş Aydın

Resimleyen: Torben Kuhlmann

Türü: Kurgu / Resimli Çocuk Kitabı

Fiyat (KDV’den muaf): 35 TL

Basım Tarihi: Ocak 2020

Sayfa Sayısı: 128

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code