İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüm Zamanların En İyi Erkek Country Şarkıcıları

Bilindiği gibi Country müzik 1920’li yıllarda Amerika’nın güneydoğu eyaletlerinde yaşayan yoksul beyaz köylüler arasında söylenmeye başlanmış ve ardından tüm dünyaya yayılmış müzik türüdür. Bu yüzdendir ki Amerikalılar country müziği alanında oldukça profesyoneller. Ayrıca tüm zamanların en iyi erkek şarkıcılarının çoğu bu müzik türünde eserlerini icra etmişlerdir. Örneğin; Garth Brooks, Johnny Cash veya Blake Shelton isimlerini duymayan var mı? The Eagles, The Byrds, Gram Parsons, Don Mc Lean, Ronnie Hawkins gibi isimler de bu müzik türünün önde gelen isimlerindendir. Şarkı sözlerinde geçen konular genelde; güney eyaletlerine olan bağlılık, sevgi ve aşk hikayeleridir. Unutulmamalıdır ki Bill Haley, Elvis Presley gibi ilk ünlü Rock and Roll sanatçıları da müzik kariyerlerine Country ile adım attılar.

Ayrıca Country müzik türünün en önemli sanatçıları arasında Johnny Cash ve Carl Perkins‘i görmekteyiz. En iyi bluegrass şarkılarını dinlemekten hoşlanıyorsanız, kesinlikle Vince Gill ve Ricky Skaggs’in eserlerini incelemeniz gerekiyor. Ancak, country müzikte daha fazla pop istiyorsanız, Eddie Rabbitt’e veya daha yeni Tim McGraw şarkılarını dinlemeniz şiddetle önerilir. Görüldüğü gibi, erkek şarkıcılar tarafından çeşitli açılardan sunulan birçok farklı türden şarkı mevcut. Johnny Cash veya klasik olarak Blake Shelton‘un daha modern parçalarını tercih ederseniz, arabanızda ya da evinizde dinleyebilmek için en iyi country şarkılarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

 1. Garth Brooks
 2. Johnny Cash
 3. Blake Shelton
 4. The Eagles
 5. The Byrds
 6. Don Mc Lean
 7. Ronnie Hawkins
 8. George Jones
 9. Alan Jackson
 10. Willie Nelson
 11. Tim Mcgraw
 12. Ricky Skaggs
 13. Vince Gilll
 14. Kenny Rogers
 15. Keith Whitley
 16. Elvis Presley
 17. Buck Owens
 18. Travis Tritt
 19. Charlie Rich
 20. Brooks & Dunn
 21. Gram Parsons
 22. George Strait
 23. Hank Williams
 24. Merle Haggard
 25. Luke Bryan
Johnny Cash at his home in California, 1960. Credit: Sony Music Archives

Kaynak: https://www.ranker.com/crowdranked-list/best-male-country-music-singers-of-all-time?var=2&utm_expid=16418821-420._s6G05x8S4i3jVM9k3ooLg.1&ref=browse_rerank&l=2&pos=2&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.ranker.com%2Flist-of%2Fmusic%3Fref%3Dmainnav

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir