İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Sinemasının Usta Oyuncuları “Arise” Galasında Buluştu

71. Cannes Film Festivali’nde kısa filmi ‘Water-Su’ ile tüm dikkatleri üzerine çeken yönetmen Tolga Okur ve ekibi bu kez bilim kurgu filmleri Arise ile Türk sinemasının usta oyuncularının katılımıyla Kadıköy Sineması’nda gerçekleştirilen gala ile izleyicin karşısına çıktı.

Suna Keskin & Haldun Boysan

Sınırsız bir hayat vadeden bir dünyada, hayatındaki tatminin sahte olduğunu düşünen bir adam olan Deniz, yaşamına son vermeye karar verir. Başarısızlıkla sonuçlanan bir intihar girişiminden sonra, ‘‘Harikalar Diyarı’ndaki Alice’e’’ dönüşecektir.

Tolga Okur & Haldun Dormen & Alper Uzun

Kadrosunda Selin Uzal, Haldun Boysan, Alper Uzun, Gülen Karaman, Selda Alkor, Ümit Belen ve Göksel Kortay gibi birçok usta oyuncunun yer aldığı, İngilizce olarak çekilen Arise’ın dünya prömiyeri, Kadıköy Sineması’nda ‘Kırmızı Halı’ seremonisi ile gerçekleşti.

ARISE Filminin yönetmeni sayın Tolga Okur, gala gecesinde yaptığı konuşmada “sinema yapmak isteyen yolun başındaki genç bir sinemacıya ve üstelik hiç tanımadan gönüllerini açan ustalarıma sonsuz saygılarımı sunuyorum. Türk Sinemasına emek vermiş gerçek efsaneler ve büyük ustalar iyi ki varsınız, ne mutlu bana ki sizlerle çalışma şansını yakalım” dedi.

Bağımsız Sinemaya gönül vermiş çok sayıda davetlinin katıldığı galada onur konukları olarak Engin Çağlar, Suna Keskin, Yeşim Kopan, Özdemir Çiftçioğlu ve Haldun Dormen gibi sinemaya yıllarını vermiş isimler de yer aldı. Özellikle usta oyuncular Haldun Dormen ve Selda Alkor’un esprileri geceye damga vururken, film gösterimi öncesinde Yeşilçam’ın ustalarına teşekkür plaketleri verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code