İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Telekom’dan Dünya Engelliler Günü’nde Anlamlı Etkinlik

Türk Telekom, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde çok özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Türk Telekom’un az gören çocukların hayatına dokunan sosyal sorumluluk projesi Günışığı kapsamında eğitim alan Çağla Kıcır, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi ve besteci Hasan Niyazi Tura’nın önderliğinde piyano konseri verdi. AKM’de gerçekleştirilen bu özel konsere ve konserin ardından düzenlenen 3 farklı sanat atölyesine, Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen Günışığı çocukları da katıldı.

Geçtiğimiz günlerde görme ve işitme engelli sanatseverler için geliştirilen ‘Sesli Adımlar’ı AKM’de hizmete sunan Türk Telekom, ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İnsanı merkeze alan yaklaşımı ile teknolojinin iyilik ve faydaya dönüştüğü sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Türk Telekom, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde erişilebilir yaşama değer katan bir konsere ve gün boyu süren etkinliklere imza attı.

Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile birlikte hayata geçirdiği Günışığı projesine katılan ve erken müdahale eğitimleriyle görme yetilerini kullanabilen çocuklardan olan 17 yaşındaki Çağla Kıcır, AKM’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi ve Besteci Hasan Niyazi Tura’nın önderliğinde kemanda Doğu Kaptaner, viyolonselde Esin Taşkın, flütte Gülce İnceler ile birlikte yaklaşık 200 kişinin katıldığı konserde piyano performansı sergiledi. Etkinliğe, Türk Telekom çalışanları ve Türkiye’nin 7 bölgesinden Günışığı çocukları da katıldı.

Ayrıca bugüne özel; “Yüzlerdeki Hikayeler”, “Kent Manzaraları”, “Kartondan Heykeller” isimli 3 farklı sanat atölyesi düzenlendi. Günışığı çocukları AKM’deki sanat etkinliklerine katılarak akranlarıyla bir araya gelip sanatla kendilerini ifade etmenin yollarını öğrendi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir