İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yönetmen İlker Savaşkurt'a Uluslararası Görev!

İlk uzun metraj filmi olan “Damat Koğuşu – Groom’s Block” ile tüm dikkatleri üzerine çeken yönetmen İlker Savaşkurt, Bulgaristan’da düzenlenecek olan 2020 Burgas Film Festivali program ekibine dahil oldu. Yönetmen Savaşkurt, 2020 Burgas Film Festivali’nde yarışacak filmleri seçecek uluslararası nitelikteki isimlerin arasında tek Türk yönetmen olarak yerini alacak.

Cezaevlerindeki varoluş mücadelesini ve adalet sistemini beyaz perdeye aktaran, “Damat Koğuşu – Groom’s Block” adlı ödüllü filmin yönetmeni İlker Savaşkurt, Bulgaristan’da düzenlenen Burgas Uluslararası Film Festivali’nin 2020 yılının program ekibinin üyesi oldu. İlker Savaşkurt’un 2019’da jüri üyelerinin arasında yer aldığı Burgas Uluslararası Film Festivali, izleyiciyi modern sinema sanatı ile tanıştırarak uzun metraj ve belgesel filmlerin sunumu için sürdürülebilir bir platform geliştirmeyi amaçlıyor.

Yönetmen Savaşkurt, aynı zamanda 2020 yılının ilk çeyreğinde çekimleri bitirilen yeni filmi Akis’i sinemaseverlerin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Başrolünde sevilen oyuncu Selçuk Yöntem, Tarık Emir Tekin ve Yasemin Szawlowski’nin yer aldığı, tamamı İngilizce olarak çekilen filmin uluslararası alanda büyük başarılara imza atması bekleniyor. Akis, İstanbul’da bir otelde geçen sıra dışı senaryosu ve hikâye kurgusu ile dikkat çekiyor. Senaryosu Mehmet Kala ve İlker Savaşkurt’a ait olan Akis filminin çekimleri Amirler Film ve Hasan Adalı tarafından gerçekleştirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code