İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin Güzel Sanatlar Yeni Mezunlar Sergisi BASE’in 2019 Başvuruları Başladı!

Türkiye’nin her yerinden yeni mezun genç sanatçı adaylarının çalışmalarını İstanbul’da aynı çatı altında bir araya getiren yeni nesil sanatçı platformu BASE’in bu yıl 14 ile 17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek üçüncü edisyonu için başvurular başladı. Geçtiğimiz senelerde 202 yeni mezun sanatçı adayına ait 221 yapıtı sanatseverlerle buluşturan ve 25 bin’i aşkın sanatseveri ağırlayan BASE’in 3. yılına katılım için başvurular 1 Temmuz’a kadar devam edecek.

Bu yıl seçici kurulda Azra Tüzünoğlu, Antonio Cosentino, Derya Yücel, Kezban Arca Batıbeki, Elif Uras, Lalin Akalan, Merih Akoğul, Marcus Graf, Mustafa Taviloğlu, Osman Dinç, Nazlı Pektaş, Sabiha Kurtulmuş, Şakir Gökçebağ, Selman Bilal, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer alıyor.

Yeni nesil sanatçı platformu BASE, bu yıl Güzel Sanatlar Fakülteleri 2019 mezunlarının başvurularını kabul edecek. Başvurular animasyon,cam, baskı, fotoğraf, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, resim, heykel, video, seramik, resim-iş öğretmenliği, tekstil tasarımı (moda/takı tasarımı hariç) bölümleri lisans ve lisans üstü mezunlarına açık. Adaylar, BASE’e 3 farklı yapıtla başvuruda bulunabiliyor.

Kale Grubu, TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda, Digilogue dijital sanat partnerliğinde gerçekleşen yeni nesil sanatçı platformu BASE, yeni mezun olan sanatçı adaylarını sanat dünyası, yaratıcı endüstriler, medya ve tüm sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemiştir. Ayrıca BASE, mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde genç sanatçı adaylarına destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlıyor. Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonu taşıyor.

BASE hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: base.ist

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code