İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tüyap 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve Artist 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı Açıldı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı eşzamanlı olarak 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece’de gerçekleşecek.

Kültür Fuarları, 2 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı Sayın Adnan Özyalçıner, 29. İstanbul Sanat Fuarı Onur Sanatçısı Sayın Mevlut Akyıldız, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Uluslararası Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Hugo Setzer ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Kenan Kocatürk’ün katılımlarıyla açıldı.

Bu yıl 38. yaşını kutlayan İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması “Edebiyatımızda 50 Kuşağı”, Onur Yazarı ise Sayın Adnan Özyalçıner. Yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda 9 gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan etkinliklerde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla bir araya gelecek.

Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri, üniversiteler ve genç sanatçıları da misafir eden İstanbul Sanat Fuarı, Faust teması ile sanatseverleri karşılıyor. Fuarın Sanatçı Onur Ödülü Sayın Mevlut Akyıldız’a ve Sanatsever Kurum Onur Ödülü ise İstanbul Kültür Üniversitesi’ne değer görüldü.

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir. Fuarlar 10 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da sona erecektir.

Bir yorum

  1. Nurullah Karadağ Nurullah Karadağ 03/11/2019

    Harika bir haber, teşekkürler 🙏 ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir