İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ukraynalı 7 Sanatçı Türkiye’de

Denkar Gemi İnşa A.Ş. ve Ukrayna Konsolosluğu’nun ortaklaşa düzenlediği İstanbul Artist Residency resim sergisinde Türkiye’de ilk defa gerçekleşen bir sergi konsepti hayata geçirildi.

Denkar Gemi İnşa A.Ş.’nin sanata olan ilgisiyle atılan adımlarla sanatseverler yurt dışından gelen yabancı ressamların sergileyecekleri eserleri yapım aşamasında da ziyaret edip inceleyebilme fırsatına kavuştu.

İstanbul, yüzyıllar boyunca Sanatçılar için bir ilham kaynağı olmuştur. Şimdide dünyanın bu en hareketli şehri İstanbul, Ukrayna’dan gelen 7 ünlü sanatçıyı ağırlıyor.

Çeşitli tarzlarda çalışan profesyonel sanatçılar, Serhiy Savchenko, Liliya Studnytska, Denys Struk, Yuriy Koval, Andriy Roik, Olga Zaremba ve Yuriy Savter İstanbul Artist Residency‘da gerçekleştirdikleri sergi ile eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundular. 

Ukraynalı sanatçılar, diğer Avrupa ülkeleri kadar Ukrayna’nında sanat alanında başarılı olduğunu ve edindikleri tecrübeleri Türk sanatseverlerle paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Projenin küratörü ise Polina Somochkina.

Halil Ibrahim Çavuşoğlu (Denkar chairman, cofounder) Polina Somochkina (curator and founder of Istanbul Artist Residency) Oleksandr Gaman ( Consul General of Ukraine in Istanbul)

Sergi 26 Nisan ile 2 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Yer:

Süleyman Seba Cd. Sıraevler

No:39 Akaretler Beşiktaş

Resim Atölyesi Ziyareti:

Süleyman Seba Cd. Sıraevler

No:55 Akaretler BeşiktaşAndriy Roik while working
Denis Struk
Olga Zaremba 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir