İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

UNIQ Açıkhava Film Festivali Başlıyor!

Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsorluğunda, UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenen UNIQ Açıkhava Film Festivali 12 Haziran ile 15 Eylül tarihleri arasında sinemaseverleri benzersiz sinemalar ile büyüleyecek.

Doğayla iç içe ortamıyla şehre nefes aldıran UNIQ İstanbul, gelenekselleşen Açıkhava Film Festivali’ne 12 Haziran akşamı Freddie Mercury’nin hayatını konu alan ve 4 dalda Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filmiyle görkemli bir şekilde start veriyor.

Her geçen yıl çok daha büyük beğeni toplayan festival ile binlerce film tutkununu ağırlayan UNIQ İstanbul, Başka Sinema iş birliği ile bu yıl da sinemaseverlere 50’si uzun metraj, 10’u kısa metraj olmak üzere, toplam 60 yapım ile dopdolu bir program sunuyor.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerle zenginleştirilmiş programda Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş; Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Paweł Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

UNIQ İstanbul Genel Müdürü sayın Sonay Yücel: ‘Başka Sinema işbirliği ile unutulmayacak bir film seçkisi hazırladık. UNIQ İstanbul olarak sinemaseverleri açıkhavada yerli ve yabancı ödüllü filmlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi.

Başka Sinema Direktörü sayın Azize Tan ise: ‘Uzun süren çalışmalar ardından bu özel seçkiyi hazırladık ve geçtiğimiz sinema sezonunun en iyi filmlerini bir araya getirmeye çalıştık. İzleyicilerimiz dünya sinemasına yön veren yönetmenlerin filmlerini açıkhavada izleme şansına kavuşacak.’ dedi.

Birbirinden özel film seçkileriyle ve etkinlikleriyle hazırlanmış bu programla sinemanın nabzı UNIQ Açıkhava’da atacak.

Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsorluğu ile yaz boyu devam edecek ve sinemaseverlere büyülü geceler yaşatacak olan UNIQ Açıkhava Film Festivali’nde, festivale ilk kez sponsor olan QNB Finansbank’ın da izleyicilere çeşitli sürprizleri olacak.

Biletlere www.biletix.com adresinden, festival programıyla ilgili tüm detaylara da www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

Haziran ayında seyirciyle buluşacak filmlerin listesi:

12 Haziran Bohemian Rhapsody

13 Haziran The Favourite

16 Haziran Mirai

18 Haziran Burning

19 Haziran Sibel

20 Haziran Border

25 Haziran Girl

26 Haziran Everybody Knows

27 Haziran US

28 Haziran White Crow

Adres: Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer

*Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi ile UNIQ İstanbul’a ulaşım sağlanmaktadır.

Haber: Nur Sevinç

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code