İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uygarlığın Ayak İzleri: Krallar ve Tanrılar Kitabı Çıktı!

Polisiye kurgunun matematiğiyle Antikçağın gizemlerini bir araya getiren bu yeni maceraya, Uygarlığın Ayak İzleri: Krallar ve Tanrılar’a hoş geldiniz!

Yeryüzünde sayısız medeniyet önce tüm ihtişamıyla varlık buldu, sonra da yok oldu. Her biri tarih yazdı, fetihleri ve zaferleriyle övündüler. Ne var ki edindikleri tüm başarılar birer birer o günkü anlamını yitirdi, takvimden eksilen her yaprak unutuluşun buruk anısına dönüştü… Elbette zamanı dize getirip insanoğlunu gizemleri, mitleri ya da anıtsal yapılarıyla hâlâ büyüleyenler dışında!

Sanat Tarihçisi Celil Sadık, Uygarlığın Ayak İzleri serisinin ikinci kitabında, kum saatinin akışını dondurarak tarihi birkaç bin yıl geriye sarıyor; sanat dallarının konu etmekten asla vazgeçmediği, mitler ve masallardan yapılma bir labirenti adımlıyor. İlk kitabından aşina olduğumuz romansı diliyle Mısır’ın altın kumları arasına gizlenen ölümsüz krallardan, Antik Yunan tanrılarının şaşırtıcı öykülerinden ve asırlardır ayakta kalmayı başaran bir kilisenin gizeminden söz ederken uygarlık tarihinin en görkemli yapıtlarını da gözler önüne seriyor.

CELİL SADIK KİMDİR?
 
26 Ekim 1991’de Ankara’da dünyaya geldi. Pamukkale Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. Fakülteyi “Bizans Dönemi Ankara’sı” ve “Roma Hamamındaki Bizans Eserleri” adlı çalışmalarla tamamlayan Celil Sadık’ın uzmanlık alanı Bizans ve Batı sanatıyla modern sanatlardır.
 
Tezi için Ankara’da altmışın üzerinde köy gezerek Bizans Dönemi yerleşkeleri ve eserlerini inceledikten sonra mesleğini seven, bilgilerini daima canlı tutmak isteyen bir sanat tarihçisi olarak “Tarihli Sanat” (www.tarihlisanat.com) adlı bir web sayfası oluşturup makalelerini yayınlamaya başladı. @sanatntarihi rumuzuyla sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Sadık’ın yüzbinlerce sanatsever takipçisi bulunmaktadır.
 
Ankara ve İstanbul’daki çeşitli sanat galerilerinde seminerler veren Sadık, ressamların hayatlarından Mısır piramitlerine dek pek çok ilgi çekici başlığa dair bilgilerini paylaşıyor ve Türkiye’nin dört bir yanındaki takipçilerine sanat sevgisi aşılamayı sürdürüyor. Yazarın ilk kitabı olan Uygarlığın Ayak İzleri – Rönesans’tan Barok Döneme Sanat Dehaları 2019 yılında yayımlanmıştır.

UYGARLIĞIN AYAK İZLERİ: KRALLAR VE TANRILAR   

Yazar: Celil Sadık
Dizi / Tür: Kurgudışı-Sanat Tarihi
Yayım Tarihi: Aralık, 2020
Sayfa Sayısı: 240
Fiyat: 49,50 TL (KDV’den muaftır.

www.epsilonyayinevi.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code