İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vedat Özkaya’nın Yeni Şarkısı “Gayba Düştüm”, OnAir Sahne Etiketiyle Yayımlandı.

Söz, beste, aranje, … şarkıyla ilgili tüm çalışmaları tek başına yürüten Vedat Özkaya, içinden geleni yansıtma özgürlüğü ile tam “bağımsız müzik” örneği sunmuş. Kendi tarzının başka motiflerle işlenmesi ve bu motiflerin türkü hissinde olması şarkının en karakteristik özelliği.

Vedat Özkaya şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:
“Hüzünlü ve karamsar sözleri kontrast bir anlatımla yansıtmayı seven bir müzisyen olarak ‘Modern bir türkü inşa etsem nasıl olurdu?’  fikrinden hareketle 2015 tarihli besteme yoğunlaşıp ortaya çıkardığım bir şarkı oldu.”


“Gayba Düştüm” müzisyenin içindeki müziğe paralel olarak altyapısında da etnik unsurların yer aldığı; şarkının çağdaş davul ve synth sesleri ile zenginleştiği bir formda müzikseverlerle buluşmuş.

Vedat Özkaya’nın yeni şarkısı “Gayba Düştüm”ü tüm dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.
Spotify I Apple Music I Fizy I Muud I Deezer I YouTube Music


Vedat Özkaya Bilgi
Giresun’da doğdu. Müziğe lise dönemlerinde şarkı söyleyerek başladı, çeşitli bar grupları ile Karadeniz’in bir çok ilinde sahne ve konserlere çıktı.

Üniversite yıllarında müzik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu dönemde tanıştığı Mustafa Oflaz ile birlikte “Babayata” grubunu kurdu. İkili bu isimle 2016 yılında sözü müziği kendilerine ait olan “Hatırla” isimli ilk tekli çalışmasını yayımladı.

Solo kariyerine odaklanan müzisyen 2018 sonu ve 2019 yılı ilk aylarında, arka arkaya “Mutsuz Çocuklar Büyütmeden, Sana Koşasım Gelir, Şaraplar&Dudaklar ve Eskiden” isimli teklileri yayımladı. Devam eden yıllarda ”Lal, Güneş Kaçağı, Meydan Yeri, Kör Kuyular” gibi birçok listeye girmiş sevilen şarkılara imza attı.

Vedat Özkaya Sosyal Medya

Instagram I Twitter

OnAir Sahne Sosyal Medya:

MeetWeb IInstagram I Twitter I Facebook I TikTok I Linkedin

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir