İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Woman Talks ve 8 Kadının Başarı Öyküsü… 

Hümanist Kitap / Konuşmacı Ajansı’nın geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “Woman Talks” etkinliğinin üçüncüsü düzenlendi.

Türkiye’nin “kadın” odaklı ilk konuşma etkinliği “Woman Talks”un üçüncüsü Hümanist Kitap /Konuşmacı Ajansı ev sahipliğinde, yoğun bir katılımla TBWA’de gerçekleştirildi. Birbirlerinden çok farklı alanlarda üretimde bulunan, hayatın içinde “özne” konumlarıyla göz dolduran 8 kadının “yaşamak tazelenmektir” teması altında yaptığı konuşmalar; katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Prof. Dr. H. Zeynep Altan

İçerikleriyle sosyal hayatın gündemini etkileyen ve özgün seminerleriyle dikkat çeken Hümanist Kitap, alanında bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “Woman Talks” etkinliğini 10 Eylül 2019 Salı günü, 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleştirdi. Farklı iş alanlarının ve ilgilerin birbiriyle buluştuğu bu özel platformda, konuşmacılar 15’er dakikalık sunumlar yaptılar.

Sunuculuğunu Positiveworld Kurucusu, Yazar Nil Keskin Keleş’in, açılış konuşmasını ise Hümanist Kitap / Konuşmacı Ajansı Kurucusu Menekşe Polatcan Serbest’in yaptığı “Woman Talks” etkinliğinde ilk konuşmacı TBWA CEO’su Burcu Kayimtu oldu. Ardından sırasıyla; Habitus Research Kurucusu Dr. Aybil Göker, Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru Güzel, Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yazar Prof. Dr. Hayriyem Zeynep Altan, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği YK Üyesi Selen Kocabaş, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysel Gündoğdu ve Nova Vera Kurucusu Bahar Alan, sunumlarıyla “kadınlık” deneyimleri ve iş yaşamı üzerine yoğun bilgi paylaşımında bulundular.

Bu kadınlar dile getirdikleri endişelerle, itiraflarıyla, başarı öyküleriyle, yenilgileriyle, kurdukları ailelerle, yokken var ettikleri işletmelerle, yazdıkları kitaplarla; akademik dünya ile iş dünyası arasında köprüler kurulabileceğini, kadın işbirliğinin hayata ve topluma yeni ufuklar açabileceğini gösterdiler.

Etkinlik, yazar ve akademisyen Hayriyem Zeynep Altan’ın Hümanist Yayınları’ndan çıkan, “Varlığında Yokluğunda Kadın – Bir Toplumsal Cinsiyet Eleştirisi” adlı yeni kitabının tanıtımıyla ve imza etkinliğiyle son buldu. “Woman Talks” buluşmalarının kadınlık bilincinin yeşertilmesi ve toplumsal katkıya dönüştürülmesi amacıyla, aynı başarıyla sürdürülmesi planlanıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir