İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta 15 Nisan Haftasında Neler Var?

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık (YKKSY)’ın bu haftaki etkinlik programında 17 Nisan Çarşamba Bilim Akademisi Konferansları’nda etik ve ahlak, 18 Nisan Perşembe Geleneksel Sanatlar Konuşmaları’nda koleksiyonculuk ve sanat piyasası, 19 Nisan Cuma Beşiktaş Metro İstasyonu Arkeolojik Kazıları konuşulacak.

YKY Beyoğlu Kitabevi ise bu hafta şair Elif Sofya’yı konuk ediyor. Sofya, 19 Nisan Cuma günü okuyucularıyla buluşup, kitaplarını imzalayacak. 20 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan “Harf’ten ve Nota’dan” dizisinde ise Çiçeklerin Dili dinletisi var.

Bilim Akademisi Derneği tarafından, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Bilim Akademisi Konferansları”na bu ay felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi konuk oluyor. Etik/ahlak değerlerinin ele alınacağı konferansta Kuçuradi, sık sık  “ahlak”, “etik”, “değerler” gibi sözcükleri kullanarak yaptığımız değerlendirmelerin sorunlarına ışık tutacak. Etkinlik 17 Nisan Çarşamba günü saat: 18:30’da Loca’da gerçekleştirilecek.

Portakal Sanat ve Kültür Evi’nin sahibi Raffi Portakal ve koleksiyoncu Murat Kılıç,
18 Nisan Perşembe günü saat: 18:30’da Loca’da geleneksel sanatları odaklarına alarak koleksiyonculuğu ve sanat piyasasını anlatacaklar. Geleneksel sanatlar koleksiyonculuğunun bugünkü durumu, gereksinimleri ve sorunlarının üzerinde duracaklar. Koleksiyonculuğa başlamak isteyenlere ipuçları verecekler. Geleneksel Sanatlar Konuşmaları, Yapı Kredi Kültür Sanat ve Geleneksel Sanatlar Derneği’nin işbirliğinde düzenleniyor.

İMZA / SÖYLEŞİ
YKY Beyoğlu Kitabevi’ndeki Oda, bu kez bir şairi, Elif Sofya’yı ağırlıyor. 19 Nisan Cuma günü saat: 17:00’da Oda’da düzenlenecek olan etkinlikte yeni kitabı Hayhuy kısa bir süre önce YKY’den çıkan Sofya, yeryüzüne, doğaya, “doğal” varoluşa şiirlerle dokunacak, sorular soracak ve soruları yanıtlayacak, yeni şiirlerini okuyacak ve dileyenlere kitaplarını imzalayacak.

ARKEOLOJİ KONFERANSI
Beşiktaş Metro İstasyonu Arkeolojik Kazıları’nda ortaya çıkan ve günümüzden yaklaşık 5500 yıl öncesine tarihlenen kurgan tipi mezarlar, arkeoloji dünyasında büyük heyecan yarattı. Çünkü bu mezar tipi MÖ 4. binyılın ortası ile 2. binyılın sonundaki erken göç yollarına ilişkin önemli bilgiler veriyordu. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal, 19 Nisan Cuma günü saat: 18:30’da Loca’da yapılacak olan Beşiktaş Arkeoloji Kazıları – Kurganların Anlattığı Bir Göç Hikayesi konferansında bu kazılarda elde edilen arkeolojik buluntuları değerlendirerek Tunç Çağı’ndan günümüze uzanan tarih kesitini ele alacak.

KONSER
Yapı Kredi Kültür Sanat, baharın gelişini “çiçek şarkıları”yla kutluyor. 20 Nisan Cumartesi günü saat: 17:00’da Loca’da yapılacak olan “Harf’ten ve Nota’dan” dizisinin Çiçeklerin Dili dinletisinde seyirci Nedim’in, Ahmet Hâşim’in güftelerini, Arif Sami Toker’in, Münir Nureddin Selçuk’un bestelerini dinlerken, binbir renkli bir çiçek bahçesinde gezinti yapacak. Etkinliğin biletleri Biletix’te.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.