İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Yaz Vakti” Sergisi Nev Galeride

Resim, Heykel, cam, özgün baskı, fotoğraf ve seramik gibi farklı sanat disiplinlerinden 12 sanatçının yapıtlarının yer aldığı ‘Yaz Vakti’ sergisi Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nevmekan Sahil’de bulunan Nev Galeri’de açıldı.

İlginin yoğun olduğu açılışa Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen, İl Kültür Turizm Müdürü Sayın Coşkun Yılmaz, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’nın eşi Sayın Hatice Nur Yerlikaya, sanatçılar; Beyza Boynudelik, Ayfer Kalsın, Filiz Öztürk Doğan, Görkem Dikel, Melike Kılıç, Haluk Aydın, Meyçem Ezengin, Serap Gümüşoğlu, Mohamad Ayoubi, N. Ufuk Başkır, Selin Kohen ve Yücel Kale ile çok sayıda sanatsever katıldı.

‘’Sanatsal zenginliğe kapımız açık’’

12 farklı sanatçının eserlerinden oluşan, Türk ve Dünya kültürlerinden izler taşıyan ‘Yaz Vakti’ sergisinin kültür ve sanatın merkezi Üsküdar’a çok yakıştığını söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen konuşmasının devamında şunları söyledi; ‘’Ülkemizin sanatsal zenginliğine, başarılı sanatçılarına, geleneksel ve çağdaş sanatlara sonuna kadar kapımız açık. Sanatçılara, eserleriyle yeni sözler söylemeleri için gerekli ortamı sağlamaya devam edeceğiz’’.

‘’Dostluk duygularını ön plana çıkaracak’’

Serginin küratörü dünyaca ünlü cam sanatçısı Sayın Yasemin Aslan Bakiri ise açılışta yaptığı konuşmasında ‘’Sanatın kendine özgü bir dili ve dünyası var. Sanatçıların yapıtlarına verdiği anlam toplumsal koşullara, düşüncelerine ve dünyaya bakış açılarına göre değişebiliyor. Farklı sanat disiplinlerini ve duygularını aynı çatı altında toplayan bu sergi günümüzde tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu dostluk ve güzellik duygularını ön plana çıkarmayı hedefliyor’’ diye konuştu.

Farklı malzemeler, teknikler ve kavramlarla üretilmiş toplam 78 eserin yer aldığı ‘’Yaz Vakti’’ sergisi 17 Eylül’e kadar Üsküdar Nev Galeri’de ziyaret edilebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir