İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Yedi-VII” Ocak’ta Kadıköy’de

PoPuP tiyatro topluluğunun ilk oyunu olan “Yedi – VII”, Avrupa yakasından sonra Anadolu yakasında da izleyici ile buluşuyor. Salih Coşkun’un yazıp yönettiği ve başrolünde Volkan Sümbül’ün yer aldığı “Yedi – VII” 9 Ocak 2020 Perşembe günü saat 20:30’da Kadıköy TiyatrOPS’ta sahnelenecek.

Salih Coşkun’un yazıp yönettiği ve Volkan Sümbül ile birlikte rol aldığı iki kişilik oyunun tanıtım bülteninde “Yedi-VII” hakkında şu bilgilere yer veriliyor: “İki küçük çocuğu olan, karısını seven, iyi okullarda okumuş, işi gücü yerinde, şehrin ortasında yüksek bir rezidansta oturan kentli, sağlıklı ve orta yaşlı bir adam için ‘herşey yolunda’ deriz, değil mi? Erkan Altuni, bir sabah uyandığında dairesinde yalnız ve çaresiz kaldığını görür. Eşi ve çocukları onu terk etmiş, tüm iletişim imkânları elinden alınmıştır. Evde hapistir ve dış dünya ile hiçbir bağı kalmamıştır. Kıstırılmış ve yalnızlaşmış insanın, çaresizce yedi büyük günahın esiri olmasının hikâyesidir Erkan Altuni’nin hikâyesi. Kibir, kıskançlık, öfke, şehvet, oburluk, tembellik ve açgözlülük çepe çevre saracaktır Erkan’ı. Ta ki bir sürpriz ile kendini bu kıskaçtan kurtarana dek.”

“Yedi-VII”nin yardımcı yönetmenliği ve dış seslerini Serkan Kıranta, Müzik-Işık-Tasarım ve Uygulamasını Hakan Özkan ve Gökay Demirbilek, dekor ve afiş tasarımını Dome Asya, fotoğrafçılığını ise Fatih Doğan ve Fulya Doğankara üstlendi.

Oyunun biletleri www.popuptiyatro.com, www.tiyatrolar.com.tr  ve TiyatrOPS gişesinden temin edilebilir.

PoPuP hakkında

PoPuP Tiyatro Topluluğu, mühendislik kökenleri ve üniversite tiyatrosu (YÜO) geçmişleri olan kurucuları tarafından 2019 yılında hayata geçirildi. İşleri, güçleri ve hayat gailesi içinde devamlı karşılarına çıkan tiyatro tutkusundan sebep, grubun adı da ister istemez PoPuP oluverdi. Kendileri yazıyor, kendileri yönetiyor ve yine kendileri oynuyorlar. İlk oyunları da, habere  konu olan “Yedi – VII”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code