İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zamanda Tangonun İzleri: “La Brisa De Buenos Aires” 14-15 Mayıs’ta İzleyiciyle Buluşuyor

Özel Yılmaz Köksal Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Yönetimi Bölümü öğrencisi Meltem Demir’in küratörlüğünde, altı sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “La Brisa de Buenos Aires” (Buenos Aires Esintileri) sergisine ev sahipliği yapıyor. Can Ayan, Ecem Durgun, Enes Gülbaş, İsmail Saboviç, Mert Saraç ve Umay Çise Kurt’un işlerinin yer aldığı karma sergi 14-15 Mayıs tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor.

Sanat Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencisi Meltem Demir, tangonun tarihsel sürecini ele alarak, kültürün zamanda var olan izlerine yolculuğa çıkarıyor. Çağdaş sanat disiplinleriyle entegre edilen çalışmalar, geçmiş ve şimdinin gölgesiyle harmanlanıyor. Arjantinli yazar Jorge Luis Borges’e göre genelevlerde bir rekabetin sembolü olarak şekillenen tango, değişim geçirerek, modanın merkezine oturuyor. Sergi, tangonun silinen kültürel belleği ve şimdiki belleğini bütünleştiren görünmez bağı, güncel olanla buluşturuyor.

Erman Akın ve Nisa Kahraman’ın Arjantin tango performansı ile açılışı gerçekleşecek olan karma sergi, paralel olarak devam edecek “Milonga Gecesi” konseptiyle, zamanın gölgesinde kalan kültürü sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Adres:

Ebuziya Cad. Zeytinlik Mah. Lami Bey Sk. Yılmaz Apt. No:2 D: 2-3-4

Bakırköy – İstanbul

0212 583 19 88

www.yilmazkoksal.com.tr

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir