İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor!

Bu yıl yirmincisi düzenlenecek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali 16 Kasım 2019 tarihinde başlıyor. Sabırsızlıkla beklenen etkinlik, dünyaca ünlü bir çok yıldız sanatçıyı müzikseverlerle buluşturacak. Kelimenin tam anlamıyla yıldızlar geçidine sahne olacak festivalde bu yıl Barbaros Büyükakkan, İdil Biret, Selim Bölükbaşı, Diego Valdivia, Kerem Görsev ve Evgeny Grinko gibi yerli ve yabancı birbirinden değerli isimler yer alıyor.

Dünyanın kulağı yine Antalya’da olacak!

2000 yılından bu yana Antalya’nın uluslararası “Sanat Şehri” kimliğine büyük katkısı olan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali bu yıl 16 Kasım-30 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu sene yirmincisi gerçekleşecek olan Türkiye’nin en önemli müzik festivalinde her yıl olduğu gibi, bu yıl da yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçılar Antalyalı müzikseverlerle biraraya gelecek.

16 Kasım tarihinde Farklı dillerde söylediği şarkılar ve güçlü sesiyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan Barbaros Büyükakkan konseriyle başlayacak olan festival sahnesinde, 19 Kasım‘da tulum ve kemençe ustası Selim Bölükbaşı’nı; 22 Kasım’da Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret’i; 23 Kasım’da dünyaca ünlü İspanyol piyanist ve besteci Diego Valdivia’yı; 29 Kasım’da caz müziğinin dünyadaki önemli temsilcilerinden biri olan piyanist ve besteci Kerem Görsev’i ve 30 Kasım’da ise dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko’yu konuk edecek.

Sanatseverlere müzik dolu günler yaşatacak olan festivalde, Barbaros Büyükakkan ve Selim Bölükbaşı, Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile; İdil Biret ve Kerem Görsev ise Türkiye’nin en önemli orkestralarından biri olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alacak.

Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin ülkemiz ve Antalya için bir yüzakı olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek “Antalya’mızın en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Piyano Festivali, uluslararası alanda çok önemli bir marka haline gelmiştir. Bu yıl yirmincisini gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduğumuz ve yine dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayacağımız festivalimize, tüm sanatseverleri bekliyoruz” diye konuştu.

Ülkemizin en önemli sanat etkinliği olarak yurt içinden ve yurt dışından övgüler alan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scan the code